Yüz Derisinin Değişmesi Mümkün Mü?

08.01.2022
13
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Yüz Derisinin Değişmesi Mümkün Mü?
REKLAM ALANI

Yüz derisinin değişmesi gerektiğinde birçok kişi gibi siz de çok sayıda uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Cilt bakımı yapıldığında çok sayıda uygulama gerçekleştirerek cildin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Deri ve mevsim değişikliği arasındaki ilişki sanıldığından daha yakındır. Vücudumuzda olduğu gibi, cildimiz de kış soğuğundan yaz güneşine, rüzgara, iklimlendirmeye, ısıtmaya vb. birçok aşamadan geçerek mevsimin çeşitli değişikliklerine uyum sağlamak zorundadır. Her mevsim değişiminde cildimiz kullandığımız normal kremlere ve tedavilere artık olumlu tepki vermiyor, bu yüzden güzellik rutinimizi değiştirmek gerekiyor.

Mevsim Geçişleri

Ani sıcaklık değişimlerinde cilt kesinlikle acı çeker, ancak rüzgar da yüz cildinin grileşmesine ve tahriş olmasına neden olur. Kışın tipik olarak soğuktan sıcağa geçiş, düşük sıcaklıkların etkileri nedeniyle zaten kurumuş olan epidermiste eritem, dehidrasyon ve kurulukta bir artışa yol açar. Ayrıca, kışın daha zengin bir diyetin neden olduğu sivilcelerde artışa ve daha fazla sebum üretimine tanık oluyoruz.

Ancak sıcak mevsimde, cildi çok daha fazla susuz bırakan güneşin neden olduğu hasarla uğraşmak zorundayız. Bu nedenle yaz aylarında hem beslenme yoluyla hem de cildin susuzluğunu giderebilen hafif dokulu özel ürünler aracılığıyla yüzü ve vücudu nemlendirmek önemlidir.

Alerjik Ciltler

Alerjik hastalıkları olan hastalarda hem eritem, dehidrasyon ve cilt kuruluğu gibi yaygın etkiler hem de alerjiye özgü egzamada artış olabilir. Yeterli temizliğe ek olarak, bu aşamada dermatolog tarafından, uygulayacağımız kremlerin alımını artıran ve hücre yenilenmesini teşvik eden özel peelingler yapmak çok önemlidir.

Özellikle daha yorgun ciltler için hyaluronik asit kremleri ve piruvik asit veya salisilik asit içeren kremler, daha hassas ciltler için ve/veya daha genç hyaluronik asit bazlı kremler kullanılacaktır.

Yaşa göre Cilt Bakımı

30 yaşında ana değişiklik, yüz kaslarının doğal parlaklığının ve tonunun kaybıdır. İlk “kas hafızası olukları” oluşmaya başlar, yani… ilk çizgiler göz ve ağız çevresinde belirir. Şimdi düzenli bir güzellik rutinine başlamanın, önlem almanın ve korumanın tam zamanıdır.

40 yaşında , ne yazık ki, kolajen ve elastin bir süreliğine ara vermiş ve cilt tonumuzu da almış görünüyor! Ve sonra hücre yenilenmesine serbest radikalleri ve hormonal değişiklikleri önlemeye yardımcı olmalıyız: antioksidanlar için yeşil ışık (hem kozmetikte hem de masada), hyaluronik asit ve kollajen ve hedeflenen cilt bakımı, bu da onu temiz, nemli ve doğru şekilde “beslenmiş” tutar.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.