Saçları Koyu Renge Boyatmadan Önce Bilinmesi Gereken 8 Şey

08.01.2022
17
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Saçları Koyu Renge Boyatmadan Önce Bilinmesi Gereken 8 Şey
REKLAM ALANI

Kadınlar çoğu zaman duygu-durumlarına bağlı olarak saç renklerinde değişim yapmak isterler. Ancak saçları koyu renge boyatmak, saç rengini açtırmaktan daha zordur.

Saçları koyu renge boyatmak gibi bir fikir mevcutsa önce bu yazıyı okumakta fayda vardır. Çünkü saçlar her işlemde yıpranacağı için her zaman ince ince düşünmeyi gerektirir. Saçları koyu bir renge boyatmadan önce bilinmesi gereken 8 şey şunlardır;

Saçları Koyu Renge Boyatmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Hemen İstenilen Tona Ulaşılmaz

Koyu renklere de tıpkı sarı saç rengi gibi yavaş yavaş ulaşılır. Bir de sarı saç renginden yani açık bir renkten koyu bir renge geçiliyorsa süreç daha uzundur. Bu yüzden kararlı bir ilerleme olacaksa sabır çok gereklidir.

Saç Rengi Yeşile Dönebilir

Sarı saç renginden vazgeçerek koyuya yönelim olduysa saçlar bir-iki yıkamada gri ve yeşil arasında bir tona dönüşür. Bu renk hiç hoş bir görünüme sahip değildir. Bu durumu yaşamamak adına çok koyu renklerdense küllü kızıl ve kahveler daha mantıklıdır. Yine de bu tam bir çözüm olmaz. Ekstra olarak saç rengi koruyacak bakımlar ve tahammül lazımdır. İki-üç boyamadan sonra renk daha iyi oturacaktır.

Daha Genç Gösterir

Koyu Renk Saç

Koyu Renk Saç

Açık saç renklerine kıyasla koyu renklerin daha genç gösterdiği doğrudur. Ama yine de herkes kendi yaşına yakın genç görünümü elde eder. Bu çok da büyük bir genç görünüm olmayacaktır. Tam tersinde yanlış sarıları tercih edenlerse hasta bir görünümde olacaktır. Doğru koyu tonu bularak sorunların önüne geçilecektir.

Sirke ile Arkadaş olmak Gerekir

Sirkenin kokusu keskin olsa da koyu renk saçlar için faydası vardır. Şampuanlamalardan evvel saçı sirkeyle yıkama yapılırsa saçın renginin akması azalır. Aynı zamanda saçların parlaklığını arttırarak estetiği güzelleştirir.

Sadece Sarışınların Dip Boyası Gelmez

Saç asıl renginden bir ton koyu bile boyansa eninde sonunda dip boyası gelecektir. Bu durum uçlardan boya akmasıyla ve diplerin asıl renginin gözükmesiyle oluşmaktadır.

Daha Fazla, Daha Fazla Bakım

Koyu renk bakım istemez gibi gözükse de aksine çok gerekir. Sarı saç ne kadar bakım isterse koyu saçlarda o kadar bakım ister. Eğer bakımlar ihmal edilirse yıpranmış bir saç ve dengesiz bir renkle karşılaşılır.

Saç Rengi Değişimi Stili de Etkiler

Değişimin açık ya da koyu olması fark etmez. Ama yapılan tercih kıyafetlere kadar etkiler.

Çok İyi Düşünmek

Kahverengiden siyaha geçmek hariç diğer radikal saç rengi değişiklikleri zor bir süreç olacağı için iyi düşünmek gerekir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.