Kişiye Özel Burun Estetiği Ameliyatı Etkili Mi?

05.01.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

Kişiye Özel Burun Estetiği Ameliyatı Etkili Mi? yazımızda sizler ile birlikte bu soruya cevap vereceğiz. Detaylarını öğrendikten sonra fikriniz değişecek

Kişiye Özel Burun Estetiği Ameliyatı Etkili Mi?
REKLAM ALANI

Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi burun estetiği ameliyatı yaptırmayı tercih etmektedir. Burun estetiği ameliyatı kişiye özel yapıldığında her zaman daha başarılı sonuçlar verir. Travma ya da genetik olarak burnunda şekil bozukluğu olanlar için en ideal yöntem olan kişiye özel burun estetiği mutlaka alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanmalıdır.

Burun yüzde ilk bakışta doğrudan dikkat çektiği için her detayının özenle yapılması gerekir. En ufak hata bile yüz profilini olumsuz yönde etkileyecektir. Doğal bir buruna kavuşmak için her estetik ameliyatı kişiye özel olarak planlanmalı, bu süreçte teknik ve işlemler muayenenin ardından belirlenmelidir.

Kişiye Özel Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Olur?

Kişiye Özel Burun Estetiği

Kişiye Özel Burun Estetiği

Yüz yapısına ve burundaki problemlere göre planlanan kişiye özel burun estetiği uygulaması yüz ile uyumlu olmalıdır. Bu uygulama ile genellikle burun ucu düşüklüğü, eğrilik, burun kemeri, burun asimetrisi, burnun büyük ya da küçük olması gibi durumlar tedavi edilir. Yapılan ayrıntılı hesaplamalar ile estetik burnun nasıl olacağı belirlenir.

Diğer ameliyatlar ile kıyaslandığında burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci daha farklıdır. Burnun tam manasıyla iyileşmesi için bir yıl gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Cildin kalitesi, hastanın genel sağlık durumu, alkol ve sigara kullanımı, beslenme alışkanlıkları iyileşme üzerinde doğrudan etkilidir. Bu süreçte hastanın doktor önerilerinin dışına çıkmaması gerekir.

Kişiye Özel Burun Estetiği Detayları

Genellikle kişiye özel burun estetiği operasyonu için minimum 17 yaş sınırı vardır. Çünkü 17 yaşında burun gelişimini tamamlar ve asıl şeklini alır. Eğer doğuştan gelen bir problem varsa bunların giderilmesi için uygulanacak tedavi süreci daha farklı olacaktır.

Çoğunlukla estetik ameliyatlar için uygun yaş aralığının 20 ile 30 yaş aralığı olduğu söylenir. Bu süreçte burun yapısının iyileşmesi daha kolay olacaktır. İstenilen performansın alınabilmesi için işinde uzman bir hekim ile çalışmak avantaj sağlayacaktır. Estetik açıdan iyi bir burun elde ederken burnun nefes alma fonksiyonun zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Her iki özelliği birden koruyan operasyonlar başarılı olarak kabul edilir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.