Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

06.01.2022
37
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-

Isı kullanmadan dalgalı saç yapmak artık çok daha kolay bir işlemdir. Günümüzde saç maşası, saç düzleştirici ve saç şekillendirici gibi saça zarar veren makineler oldukça zararlıdır. Kullandıkça saçın yapısını bozan ve saçı kıran makinelerden uzak durmak gerekir. Çünkü; saç kırıldığında ve zarar gördüğünde uzaması da güç olur. Bunun için sizler ısı kullanmadan dalgalı saçı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Eski yıllarda dalgalı saçlar oldukça popülerdi. Ancak son zamanlarda tekrar popülerleştiğini söyleyebiliriz. Saçlara zarar vermeden dalgalı saç yapmak artık çok kolay! Bunun sizlere birkaç öneride bulunacağız.

Isı kullanmadan dalgalı saç yapmak artık çok daha kolay bir işlemdir. Günümüzde saç maşası, saç düzleştirici ve saç şekillendirici gibi saça zarar veren makineler oldukça zararlıdır.

Kullandıkça saçın yapısını bozan ve saçı kıran makinelerden uzak durmak gerekir. Çünkü; saç kırıldığında ve zarar gördüğünde uzaması da güç olur. Bunun için sizler ısı kullanmadan dalgalı saçı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Saçları düz olan pek çok kişi artık saçlarını doğal yöntemler ile dalgalı saç yapmaya çalışıyor. Ancak kıvırcık saçı günlük hayatta kullanmak zor olsa da oldukça çekici görünüyor.

Öncelikle doğal kıvırcık saçlar için özel şampuanlar bulunuyor. Aynı zamanda nemlendirici ve saç şekillendirici kremler kullanılabilir. Saçları dalgalı yapmanın bir diğer yöntemi de eski yıllarda olduğu gibi bigudi kullanmaktır.

Geçmişte hemen hemen çoğu kadın saçlarını dalgalı yapmak için bigudi kullanmıştır. Günümüzde de saçlarına ışıl işlem uygulamadan kolayca dalgalı yapmak isteyen bayanlar bigudi tercih ediyor.

Geceden saçlarınızı sarıp sabah açtığınız zaman saçlarınız dalgalı olacaktır. Ancak kalıcı dalga olmasını istiyorsanız şekillendirici saç kremi ya da saç yağı kullanabilirsiniz.

Maşa Kullanmadan Saç Nasıl Kıvırcık Olur?

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapma

Maşa kullanmadan kıvırcık saç yapmak için bigudi ya da pipet kullanabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı bir gece önceden sarmanız gerekiyor. Bu sayede ısı kullanmadan saçlarınızı dalgalı yapabilirsiniz.

Günümüzde çoğu kadın günlük hayatta dalgalı saç kullanıyor. Özellikle saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutmadan bigudi veya pipet ile sararsanız daha belirgin kıvırcık olacaktır.

Eğer saçlarınız uzun ise bu şekilde yapmak sizi biraz yorabilir. Fakat kısa saçlı kişiler ve kâkülü olan kişiler maşa kullanmadan belirttiğimiz gibi saçlarına şekil verebilir. Aynı zamanda kısa saçlı kişiler ortalama 10-15 dakikada saçlarını sarabilir. Eğer sizler de ısı kullanmadan kıvırcık saç istiyorsanız saçlarınızı bigudi ya da pipet ile sarabilirsiniz. Daha sonra saçlarınıza şekillendirici krem ya da yağ uygulayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.